Przeszczep włosów u kobiet – AmberHairClinic

Przeszczep włosów u kobiet

Chociaż wypadanie włosów jest pozornie głównym problemem mężczyzn, badania pokazują, że kobiety również borykają się z problemem utraty lub przerzedzenia włosów.

Większość kobiet po pięćdziesiątce lub sześćdziesiątce, z różnych powodów, traci włosy. Jednak wypadanie włosów u kobiet może pojawić się w każdym wieku.

Statystycznie, 50 do 100 wypadających włosów w ciągu dnia uważane jest za normalne u każdej kobiety. Taka ilość nie jest odczuwalna ani widoczna, ponieważ włosy, które wypadły na bieżąco zastępowane są przez nowe. Jeżeli jednak cykl wzrostu włosów zostanie z jakiegoś powodu zakłócony, wypadanie lub przerzedzanie włosów będzie zauważalne. Podobnie, jeżeli mieszek włosowy zostanie uszkodzony w wyniku wypadku, utrata włosów będzie nieunikniona.

Chociaż prawdziwa dynamika utraty włosów nie jest w pełni zrozumiała, istnieją pewne wskaźniki, które mogą być z nią związane. Stres, dziedziczność, zmiany hormonalne, choroby medyczne, leki, kosmetyki, itp. mogą pojedynczo lub w całości powodować wypadanie/przerzedzanie włosów u kobiet.

Różnice w stosunku do przeszczepu włosów męskich

W przypadku przeszczepu włosów u kobiet, kluczowe jest przeniesienie włosów z miejsc gęstych do miejsc łysych. Kobiece wypadanie włosów może występować na całej skórze głowy, co znacznie różni się od wypadania włosów u mężczyzn. Ta bariera czasami uniemożliwia kobietom przeprowadzenie pełnego zabiegu przeszczepu włosów z powodu braku stabilnych obszarów dawczych.

Przeszczep włosów u kobiet to delikatny proces, który wymaga specjalistycznej i delikatnej opieki. Nasz zespół specjalistów gwarantuje udaną transplantację poprzez analizę i ustalenie przyczyny utraty włosów i proponując odpowiednio najlepszą technikę, aby odzyskać utracone włosy.

Mamy przede wszystkim dwie różne techniki przeszczepu włosów dla kobiet. Pierwsza i podstawową metodą jest Sapphire FUE, (Follicular Unit Extraction). Jeśli okaże się ona nieefektywna dla pacjenta, stosowana będzie druga metoda – FUT (Follicular Unit Transplantation).

Wyślij nam swoje zdjęcia
i sprawdź czy kwalifikujesz się do zabiegu