Przeszczep włosów – odzyskaj młodzieńczy wygląd – AmberHairClinic

Czasy na podjęcie decyzji o przeszczepie włosów jeszcze nigdy nie były tak odpowiednie. Możemy swobodnie dobierać metody, doskonale spersonalizowane co do płci i dostosowane do konkretnych potrzeb pacjenta. Branża co roku wzbogaca się o wielu wykwalifikowanych specjalistów, mających na koncie setki precyzyjnych diagnoz i przeprowadzanych procedur leczenia. Na końcu, same metody to także przełomowe podejście do komfortu i naturalności efektu – brak blizn liniowych, brak szwów czy zaburzeń czucia powierzchniowego skóry.

Specjalista pobiera zespoły mieszków włosowych (grafty) wielkości poniżej 1 mm, a ilość graftów w ramach jednego zabiegu sięga nawet 4 tysięcy – jest to bezpieczna metoda. Dzięki temu uzyskujemy naturalny, dopasowany do urody i rysów twarzy wygląd, a najwyższy stopień personalizacji stał się głównym kierunkiem rozwoju nauki w tym zakresie.

Łysienie androgenowe – nie taki sporadyczny problem

Problem łysienia i nadmiernego wypadania włosów nie jest zjawiskiem nowym, ani tym bardziej jednostkowym. Szacuje się, że w Polsce zmaga się z nim nawet 50% mężczyzn po 30. roku życia oraz 3 – 6 % kobiet. Przyczyn łysienia możemy doszukiwać się nie tylko w androgenach, czyli męskich hormonach płciowych, ale także w farmakoterapii, genetyce, stanach zapalnych, urazach czy odżywianiu. Wielokrotnie problemy te występują jednocześnie, a łysienie postępuje już od bardzo wczesnego wieku.

Łysienie androgenne jest połączeniem zaburzeń poziomu hormonów oraz uwarunkowań genetycznych. To układ genów sprawia, że mieszki włosowe w miejscach szczególnie wrażliwych na działanie androgenów osłabiają się, a w konsekwencji zanikają. Proces nasila się w przypadku podwyższonego poziomu testosteronu, a także obniżonego estrogenu (menopauza u kobiet).

Objawy łysienia oczywiście trudno przeoczyć, jednak mogą mieć one różny przebieg. Obserwujemy postępujące przesuwanie się linii brzegowej włosów w tył od skroni i czoła, łysienie na czubku głowy czy też ogólne przerzedzanie się i utratę objętości włosów na całej powierzchni głowy. W zależności od rodzaju łysienia, na rynku znajdziemy kilka innowacyjnych terapii skutecznie zwalczających ten problem.

Metody przeszczepu włosów

Do podstawowych technik przeszczepu włosów należą metody autologiczne, gdzie do przeszczepu wykorzystywany jest własny materiał (meszki włosowe) pacjenta oraz metody sztuczne (biowłosy).  Warto zaznaczyć, że najlepszym, naturalnym efektem charakteryzują się metody autologiczne. Wśród nich znajdziemy takie główne techniki jak:

 • FUT – Follicular Unit Transplantation
 • BHT – Body Hair Transplantation
 • FUE – Follicular Units Extraction
 • S.A.F.E.R – Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation
 • Metoda FUT to można powiedzieć prekursorka technik przeszczepu włosów. Jedna z najstarszych metod, polegająca na pobraniu fragmentu skóry o wymiarach ok. 15 x 10 cm z okolicy potylicznej i przenoszeniu pojedynczych jednostek włosów w miejsce łysienia. Zabezpiecza na dłużej materiał poza ciałem przed obumieraniem, jednak wiąże się z dość długim czasem rekonwalescencji oraz widoczną blizną, stąd też FUT wypierana jest coraz częściej przez techniki mniej inwazyjne.

  Metoda BHT do przeszczepu włosów wykorzystuje materiał z okolic klatki piersiowej, brody czy pach. Decydują się na nią głównie pacjenci cierpiący na rozległe łysienie, u których nie ma możliwości pobrania materiału z obszaru głowy i potylicy.

  Metody FUE oraz SAFFER wykorzystują podobną technikę, jednak inne narzędzia do pobierania i transplantacji jednostek mieszkowych. Te techniki zaliczamy do najbardziej efektywnych, oferujących wyjątkowo naturalne – personalizowanie rezultaty.

  metoda fue, przeszczep włosów

  Metoda FUE – bez skalpela, bez szwów, bez blizny

  Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobieraniu jednostek mieszkowych (graftów) najczęściej z okolicy potylicznej, specjalistycznym narzędziem o średnicy cięcia poniżej 1mm (Sapphire Blade). Gwarantuje on minimalny odsetek uszkodzeń materiału podczas ekstrakcji. Pojedynczy graft składa się z 1-5 mieszków włosowych. Pobrany materiał jest przechowywany w roztworze, oceniany pod kątem jakości, a następnie implementowany w okolicę biorczą.

  W tej technice liczy się bardzo doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg, gdyż procedura pobrania materiału odbywa się w sposób manualny. W przeciwieństwie do automatycznych systemów wykorzystujących np. ciśnieniowe pobieranie i pneumatyczny transport materiału jak SAFFER, ręczny pobór możne zminimalizować ilość uszkodzonych i wysuszonych graftów, a przez to podnieść znacząco efekty zabiegu.

  WIĘCEJ O ZABIEGACH AMBER HAIR CLINIC

  Przeszczep włosów metodą FUE – efekty

  Zabieg trwa kilka godzin, w zależności od obszaru objętego przeszczepem. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym przez co jest całkowicie bezbolesny, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Pierwsze efekty widoczne są po ok. 6 miesiącach, natomiast do pełnego odrostu włosów dochodzi w czasie od 9 do 12 miesięcy. Przeszczepione włosy pozostają na swoim miejscu niemal do końca życia oraz wykazują brak wrażliwości na działanie androgenów.

  Przeszczep włosów FUE – wskazania

  Z procedury mogą skorzystać mężczyźni i kobiety zmagający się z androgennym łysieniem, po urazach czy oparzeniach. Oprócz skóry głowy można wykonywać zabiegi zagęszczania brwi lub brody.

  Przeszczep włosów FUE – przeciwwskazania

  Przeprowadzenie zabiegu odradza się w przypadku łysienia plackowatego, zażywania  na stałe leków przeciwzakrzepowych, w trakcie ciąży i karmienia piersią, w trakcie choroby nowotworowej oraz problemów z cukrzycą i nadciśnieniem. Jednak o indywidualnej kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wyników badań lekarskich.

  Przeszczep włosów

  Amber Hair Clinic to miejsce o najwyższej jakości usług dostępnych dla pacjentów z Trójmiasta, Pomorza, a nawet całej Polski. Pracujemy na sprzęcie gwarantującym niezwykłą precyzję, bezpieczeństwo oraz trwałość zabiegu. Stosowane w naszej klinice procedury doskonalone są od lat pod okiem polskich oraz tureckich lekarzy.

  Umów się na konsultację i spersonalizuj zabieg dla siebie: KWALIFIKACJA DO ZABIEGU 

  Napisz komentarz