Przeszczepy włosów – pytania i odpowiedzi – AmberHairClinic

Przed wykonaniem zabiegu przeszczepu włosów nasuwają się pewne – naturalne pytania. Dla waszej wygody zebraliśmy kilka z nich, tak aby przybliżyć Was do podjęcia decyzji.

Poruszają one kluczowe kwestie takie jak: cena, efekty jakich możemy się spodziewać oraz szczegóły dotyczące przeprowadzenia zabiegu. Zacznijmy zatem od jednego z najważniejszych aspektów – cena.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt zabiegu omówimy na przykładzie najpopularniejszej obecnie metody przeszczepu włosów, czyli FUE (Follicular Units Extraction). Polega ona na pobieraniu zespołów mieszków włosowych (ok. 1-5 mieszków) – nazywanych graftami i przeszczepu ich w problematyczne miejsce.

Cena zabiegu przeszczepu włosów FUE uzależniona jest od ilości pobieranych i implementowanych graftów. Każda cena określana jest indywidualnie podczas konsultacji z pacjentem. Możemy jednak przyjąć założenia cenowe w zależności od rodzaju zabiegu:

Zabieg mały – niewielkie wypełnienie zakoli / skroni lub obniżenie linii włosów, gdzie wykorzystujemy 100 – 600 graftów to cena od 4 000 do 7 500 zł.

Zabieg określany jako średni wypełnienie większych zakoli / skroni lub ubytku na czubku głowy wymagający użycia 800 – 2 500 graftów to cena od 10 000 do 26 000 zł.

Zabieg duży – gdzie wykonujemy przeszczep na całej powierzchni głowy 3 000 – 4 500 graftów to cena od 27 000 do 36 000 zł.Pełen cennik dostępny jest pod adresem: Cennik

Oferujemy również rozliczenie w oparciu o MediRaty.

Pamiętaj, cena konsultacji i kwalifikacji do zabiegu to tylko 200 zł.

Wyceń zabieg indywidualnie by poznać spersonalizowany koszt przeszczepu.


Skąd pobiera się włosy do przeszczepu?


W zależności od rodzaju zabiegu i ilości pobieranych graftów, lekarz decyduje o miejscu pobrania. 

W większości przypadków jest to boczna lub tylna część głowy (potylica). Zdarzają się jednak przypadki, jeśli pacjent nie posiada wystarczającej ilości włosów do przeszczepu w tych obszarach, że włosy pobierane są z innych części ciała.

Alternatywnymi miejscami dawczymi do przeszczepów mogą być owłosiona skóra na twarzy (wąsy, broda), klatka piersiowa, plecy, ręce, nogi, pachwiny czy okolice intymne.

Czy zabieg przeszczepu włosów jest bolesny?


Przeszczep włosów to zabieg całkowicie bezbolesny.

Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent odczuwa jedynie pierwsze kilka wkłuć wykonywanych w celu podania znieczulenia. Znieczulanie może być podawane kilkukrotnie w przypadku zabiegów trwających do kilkunastu godzin.

Ile goi się przeszczep włosów?


„Na pierwszy rzut oka” obszar biorczy bezpośrednio w trakcie zabiegu lub po jego zakończeniu może wydawać się znacząco podrażniony. Jednak proces gojenia się skóry po przeszczepie przebiega szybko.

Szacuje się, że obszar dawczy goi się ok. 5-7 dni, a obszar biorczy 10-14 dni.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia co do pielęgnacji by zminimalizować czas potrzebny do całkowitego zagojenia się skóry.

Przeszczep włosów – efekty


Mieszki włosowe (grafty) są pobierane do przeszczepu z miejsc niewrażliwych na działanie androgenów (testosteronu).

Dzięki temu zaimplementowane w nowe miejsce pozostają w nim do końca życia.

Aby zagwarantować sobie najlepsze efekty zabiegu oraz jak najmniejszą ilość uszkodzonych graftów podczas wykonywania przeszczepu, powierz zabieg sprawdzonym i doświadczonym specjalistom.

Umów się na konsultację z Amber Hair Clinic: kontakt

Napisz komentarz